Zayıflamak, Sağlıklı Olmak Değildir

1. Bitkisel Ürünler Zararsızdır.

Her mantar yenir mi? Peki bitkisel uyuşturucular zararsız mıdır? Tabi ki değil, bir ürünün bitkisel veya doğal olması onun tedavi edici ve aynı zamanda zararsız olduğu anlamına gelmemektedir ve böyle algılanmamalıdır.

2. Ürünler Bakanlık Onaylı

Evet, ama etiketlerine baktığınızda onaylayan bakanlığın Sağlık Bakanlığı olmadığı, ve Tarım ve Köyişleri Bakanlığı olduğunu görürsünüz. Tedavi edici özellikleri bu tip bitkisel destek ürünlerinin çoğunlukla araştırılmamıştır.

3. Obezitenin İlaçla Tedavisi Mümkündür, Ama Bu Bilgi Gizleniyor

İzomerid isimli obezite ilacı pulmoner hipertansiyon (akciğerlerdeki damarlardaki basınç artışı) yapması nedeniyle geri çekildi, sibutramin geçtiğimiz sene yine yanetkilerinden dolayı geri çekildi. Kaliforniya merkezli üç küçük firma Orexigen Therapeutics, Vivus ve Arena Pharmaceuticals obeziteye karşı ilaçlarını test etmeye devam ediyorlar. Ancak halen onay alamadılar. Obezite tedavisinde sadece barsaklardan yağ emilimini azaltan orlistat kullanılmaktadır.

4. Bitkisel veya Diğer Ürünlerle Kilo Veriliyor

Zayıflama ürünlerinde FDA lab tarafından bulunan, ancak deklare edilemeyen maddeler: sibutramine, fenproporex, fluoxetine, bumetanide, furosemide, phenytoin, rimonabant, cetilistat, ve phenolphthalein ve fazlasıdır.

fenitoin: epilepsi tedavisinde kullanılan etken maddedir.

fenproporex ise amfetamin benzeri uyarıcı madde;

furosemid ve bumetanide idrar söktürücü etken maddelerdir

Bu ilaöları kullanan insanların kaçının zarar gördüğü veya kaybedildiği bilinmemektedir.

5. Zayıflamak İstiyorum Kolay Bir Çözüm Arıyorum

Önemli olan kilo vermek değildir, sağlıklı bir bedene sahip olmaktır. Bu yönde yapılması gereken şey sağlıklı beslenip ( vücudunuzun ihtiyacı kadar kalori almak ve bunu da sebze-meyve ağırlıklı yapmak) düzenli hareket etmek (günde 10.000 adım veya 45 dk canlı yürüyüş). Kolay çözümler bunlardır.

Reklam

Zayıflamak, Sağlıklı Olmak Değildir için yorumlar kapalı

Filed under Genel, Şeker Hastalığı (Diyabet)

Yorumlar kapatıldı.